KONST / Litografier / Färglitografi 15978192
nr 1597 8192
Ruth Goldmann-Grosin
(f. 1941), Sverige
Danslåt från Gotland. Signerad, numrerad 38/75, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 80x59 cm, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 februari 2024
kl 18:38:44
11/2 19:56:43
12/2 14:40:45
Ruth Goldmann-Grosin
Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin